Rękawiczki kosmetyczne

Nitrylowe rękawiczki do manicure - obowiązkowy element gabinetu kosmetycznego

Czy wiesz, jakie produkty są niezbędne w salonie kosmetycznym i w pracy mobilnych stylistów? Chociaż odpowiedź nasuwa się sama - “kosmetyczne”, to jednak są jeszcze inne, równie niezastąpione artykuły. Chociażby rękawiczki kosmetyczne... Niby nie kosmetyki, a bez nich trudno wyobrazić sobie pracę w salonach urody. W końcu dbałość o higienę w takim miejscu jest sprawą priorytetową. To tutaj pracownik i klient spotykają się “ręka w rękę”.

Nie od dziś wiadomo, że dłonie człowieka (jego skóra) są nośnikami przeróżnych patogenów. Nie zawsze kontakt z ciałem drugiego człowieka jest przyjemny. Dlatego dla poczucia własnego komfortu i ochrony zdrowia obu stron, rękawiczki kosmetyczne jednorazowe są wymagane i niezastąpione w pracy kosmetyczek, stylistów paznokci itp.

Jakie rękawiczki będą najlepsze do wykonywania manicure i pedicure?

Oczywiście jednorazowe. Jeden klient – co najmniej jedna para rękawic. Na rynku dostępne są rękawice nitrylowe, lateksowe i winylowe. Do pracy w salonach urody najlepszym wyborem będą rękawiczki jednorazowe nitrylowe. Nitryl, czyli syntetyczny kauczuk, z którego wykonane są rękawiczki sprawia, że są one elastyczne i co ważne, 3x trwalsze od lateksowych i winylowych. Odporne na rozerwanie oraz kontakt z chemią kosmetyczną i gospodarczą. Co istotne, ich noszenie nie wywołuje reakcji alergicznych, jak to często bywa w przypadku lateksu. By rękawiczki kosmetyczne jak najlepiej spełniły swoje zadanie, powinny być odpowiednio dobrane rozmiarem (kolor jedynie ma znaczenie w aspekcie estetyki). Należy je prawidłowo zakładać i ściągać z dłoni.

Dla bezpieczeństwa i higieny pracy w salonach manicure, gabinetach kosmetycznych i wielu innych miejscach (także domu), rękawiczek jednorazowych nie powinno zabraknąć. Kupisz je w ekonomicznych i wygodnych pudełkach w sklepie internetowym ByKateZett.

Sprawdź też waciki bezpyłowe dostępne w ofercie - doskonałe do pracy stylistek paznokci.

Rękawiczki Kosmetyczne: Jednorazowe, Nitrylowe. Do Manicure i Hybryd | by Kate Zett

Rękawiczki kosmetyczne Jest 6 produktów.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć